Korábbi újságírót ültet a Momentum a Nemzeti Választási Bizottságba
Az országos listát állító pártok egy tagot delegálhatnak a Nemzeti Választási Bizottságba a választások tisztaságának megőrzése érdekében.
Az országos listát állító pártok egy tagot delegálhatnak a Nemzeti Választási Bizottságba a választások tisztaságának megőrzése érdekében.
Az ország 106 egyéni választókerületében 1719 jelöltet vettek nyilvántartásba a választási bizottságok péntek éjfélig - derül ki a Nemzeti Választási Iroda szombat délelőtti adataiból. Négy évvel ezelőtt 1706 jelöltet vettek nyilvántartásba.
A Jobbik minden megyében és a fővárosban összesen 106 jelöltet állított, a listát Vona Gábor vezeti.
A Nemzeti Választási Bizottság hétfőn érdemi vizsgálat nélkül elutasította azt a fellebbezést, amit egy magánszemély nyújtott be Czeglédy Csaba egyéni képviselőjelöltkénti nyilvántartásba vétele ellen.
Egyebek mellett a Megtartás a Jövő Élhető Magyarországáért párttal és a Magyar Demokráciáért és Hazáért Párttal bővült a lista.
A Fidesznek 2014-ben jól jöttek a nehezen beazonosítható, a köznyelvben kamupártoknak nevezhető formációk, az államkasszából elvittek jó pár száz milliót, az eredményekből meg néhány szavazatot a néha megtévesztő nevű tömörülések. 2018-ra szigorodtak a szabályok. Idén ha egy párt nem éri el az 1 százalékot, a kampánypénzt vissza kell fizetnie, ha pedig erre nincs erőforrása, a pártvezetők a saját pénzükkel felelnek. De még így is temérdek párt kapott esélyt, hogy rajthoz álljon. A hatóságok közben lecsaptak az első csalási kísérletre.
Nem engedett át öt kérdést keddi ülésén a Nemzeti Választási Bizottság.
A kormányközeli Alapjogokért Központ munkatársa állítólag kizárólag jogi szempontok alapján írta meg a beadványát.
A Kúria kimondta, le lehet fotózni a szavazólapokat, és a Kétfarkú Kutya Párt applikációja nem adott lehetőséget választási csalásra. A párt ezután a rájuk kirótt pénzbüntetésről szóló határozatot is megtámadja.
A Kormányzati Tájékoztatási Központ rágalmazás miatt tesz feljelentést, miután a DK választási csalást emlegetett.
Az Együtt az NVB-hez fordult, mert szerintük jogsértő a nyugdíjasoknak osztott ingyenkrumpli mellé érvényes szavazásra buzdító üzenetet küldeni.
A Nemzeti Választási Bizottság szerint nem jogsértő, hogy a kormány a választópolgárok személyiadat- és lakcímnyilvántartása alapján levélben kereste meg a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárokat. A testület ezt pénteki ülésén állapította meg.